Dom maklerski ING Radzymin

Artykuł miesiąca mazowieckie

Że wszystek z nas przynajmniej raz był do postępowania z Netflixem. Istnieje wtedy bowiem sama z najzwyklejszych firm, jaka sprzedaje nam wstęp do filmów i seriali właśnie w ramach miesięcznego abonamentu. Oprócz tego Netflix, poza platformą strumieniująca najlepsze produkcje filmowe i telewizyjne, trudni się również produkcją własnych filmów i seriali. Łatwo więc wywnioskować, że już usługi Netflixa widoczne są na wszystkim świecie.


Dom maklerski ING Łochów

W kwietniu minionego roku, spółka miała aż 182 miliony aktywnych subskrybentów na wszystkim świecie, tym jednym kapitalizacja jej obejmowała ponad 186 milionów dolarów.

Jak daje się historia Netflixa?

Otóż dużo z nas, platforma Netflix stosuje się ze kreatywnością i innowacyjnością na stan młodego start-upu. Nie nieco jednak, firma ta istnieje na rynku już od ponad 22 lat, natomiast na jednym powodzie była owo zaledwie niewielka wysyłkowa wypożyczalnia płyt. Właśnie od samego początku spółka określała się dość nowatorskim modelem biznesowym, który wsparty istniała na technologiach nowych czyli płytach DVD zamiast- znanych dobrze- kaset VHS. W 2010 roku jednak nastąpił szybki rozwój firmy oraz rozszerzenie jej ról o różnorodne usługi strumieniowania filmów i seriali online. W 2013 roku- czyli jedynie 3 lata później firma zaczęła działać własne produkcje filmowe.
Dom maklerski ING Łochów

Od tego czasu Netflixa zanotował najdynamiczniejszy rozwój w prostej przygód. W 2016 roku wypuściła ona aż 126 autorskich produkcji, czyli wysoce niż wszystka inna sieć na świecie. W 2019 roku Netflix był pracodawcą dla ponad 7000 pracowników. Nic zatem dziwnego, że treści tej organizacje są wyjątkowo atrakcyjne dla inwestorów.

zobacz również Czy warto inwestować w Netflix?

Zyski, lecz więcej i straty

Netflix był i jest firmą, która przechowuje się często na dobrych jakościowo serialach oraz instytucjach. Nie nieco zawsze tego modelu strategia przyniosła firmie ogromne zadłużenie, które dwa lata temu tworzyło aż 12 miliardów dolarów. Inwestorów skutecznie może odstraszać i nieustannie rosnąca konkurencja na obecnym zbytu. Bo o starty w sektora VOD walczą i tacy giganci jak Amazon, Hulu, Disney czy sam Apple.
Dom maklerski ING Łochów

Reklama

To oczywiście Amazon płaci się istnieć najmocniejszym wrogiem i niebezpieczeństwem dla Netflixa. W ostatnim roku posiadał on aż 97 milionów płacących subskrybentów, i taż Amazon również jak Netflix również wypuszcza swoje autorskie produkcje, które bawią się uznaniem oglądających. Na drugim miejscu umieszcza się Hulu, który zanotował aż 78 milionów płacących subskrybentów. Pnie się on jednak wciąż wzwyż, by zawładnąć globalnym rynkiem VOD. Kolejno czwarte miejsce zajmuje Disney, który a nie wydaje si być wysokim zagrożeniem dla Netflixa.
Dom maklerski ING Łochów

Nie nieco jednak, nie można zapominać o tym, że na rynku VOD jest także całkiem duże grono mniejszych marek oraz budów, które są na początku niezwykle długiej podróże do tego, by stawać się prawdziwymi potentatami. Jednakże nie są one wstanie w żadnym wypadku zagrozić Netflixowi.

Starty w sektora

Netflix zarówno w Europie kiedy a poza nią stanowi zdecydowanym liderem, w nawiązaniu do całego rynku VOD. Według znany z USA, możemy wywnioskować, że w 2019 roku stanowił on aż 158 milionów subskrybentów, co oznacza ponad 77% startu w sektora, który całościowo liczy sobie aż 208 milionów użytkowników. Dla porównania, możemy stwierdzić, że największy konkurent Netflixa- Amazon zanotował jedynie 46 % udziałów na rynku VOD. Huku- trzeci konkurent Netflixa był jedynie 36 % udziałów. Posiłkując się znanymi z Europy, możemy zobaczyć, że również rynek VOD kontrolowany jest przez Netflixa, jaki w Europie ma 52% udziałów. Amazon zaś odnotował jedynie 21 % startów w lokalnym rynku VOD.

Kiedy można zakupić akcje Netflixa?

By uzyskać akcje Netflixa, inwestorzy mogą zdecydować się na którąkolwiek z kilku możliwości. Po pierwsze, najprostszym stylem jest wyłącznie się na obrót akcji firmy na amerykańskiej giełdzie za pośrednictwem naszego domu maklerskiego. Inną z perspektywie jest z zmianie zainwestowanie poprzez kontrakty CFD, czyli zawarcie porozumienia pomiędzy przedsiębiorcą a maklerem. Jednak kontrakty CFD służą nam również bezpośrednią, a tymże jednym wyłączną ekspozycję na akcje Netflixa, a więcej możliwość inwestowania z dźwignią, co jest nieocenione dla wielu inwestorów. Trzecią opcją jest zakup akcji Netflixa za pomocą ETF-ów. Najlepiej zająć się:

ETF technologicznym, jaki w domowym składzie zawiera akcje prawdziwych światowych gigantów jak np. Facebook, Amazon, Netflix, Apple i Google. Ponadto w ETF technologicznym często znajdziemy też akcje zagranicznych firm jak np. Tesla czy NVIDIA.
ETF rozrywkowy, który obejmuje w sobie spółki medialne i łatwe. Warto dodać, że to właśnie w ostatnim ETFie największy udział są tak akcje Netflixa, a oprócz tegoż możemy odszukać w nim prace takich firm jak Disney, Discovery czy Fox Corp.
Dom maklerski ING Łochów

EFT można nabyć przy pomocy brokerów forexowych i domów maklerskich.

Nie stanowi jasnej odpowiedzi na pytanie czy inwestowanie w Netflixa jest ciepłe czy jeszcze nie. Należy wziąć pod uwagę efekty i zadłużenie spółki, ale oraz to, że istnieje ona światowym potentatem także jej stałej pozycji na rynku VOD mało kto zagraża.

Dom maklerski ING Łochów

zobacz również Czy Warto Inwestować W Netflix?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments