Escobar Fold 1 - Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon zorganizowany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, jakie można rozłożyć, aby zdobyć większą przestrzeń wyświetlacza, ze względu na znaczną wartość oraz dostępność są tylko ciekawostką. Trzeba jednak przyznać, że naprawdę interesującą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to same spośród bardziej ekscytujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest natomiast składanym smartfon w wartości 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak twierdzi Roberto Escobar, udało się to dokonać dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego nazwę. Cóż, nie jestem do końca usatysfakcjonowany tym określaniem, ale załóżmy, że naprawdę stanowi ono duże.

Co dobre, w problemie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego obowiązkiem nie jest zdecydowanie wprowadzenie niedrogiego składaka, ale też pokonanie Apple. Plan raczej niemożliwy do stworzenia, ale jednak warto marzyć. Ponadto, zamierza on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w bardzo zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik otrzymuje do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ dokonany w technologii AMOLED. Roberto dodaje, iż tworzy on prezentować się wysoką wytrzymałością i zapewniać większą odporność na załadowania i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem wyposażenia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z części 8, i przetwarzaniem grafiki bawi się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na pokładzie spotyka się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na określone. Możliwe istnieje jeszcze wzięcie z strony pamięci o maksymalnej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie strony SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod opieką Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, iż w urządzeniu zastosowano specjalne zabezpieczenia, jakie mają utrudnić przyjmie się do dokładnych danych. Niestety stanowi on w 100% bezpieczny, ale że ma gwarantować wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, zarówno pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest dostarczany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza seria jest skrócona do 100 tys. egzemplarzy. Ceny przedstawiają się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na określone za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest więc naprawdę tani, gdy na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments