Henning Mankell - szwedzki pisarz

Henning Mankell – szwedzki pisarz

Promocja i Reklama

Henning Mankell – szwedzki pisarz – Żył w latach 1948 – 2015. W tym czasie napisał bardzo wiele dobrych kryminałów. Bohaterem w nich jest policjant Kurt Wallander. Rozwiązuje on dużo zagadek w dziełach, w których występuje. Mają one swoich zwolenników na całym świecie.

Henning Mankell – szwedzki pisarz

 

Pisarz już nie tworzy, ale jego książki nadal cieszą się dużą sporą popularnością. Ludzie wpisują je na listę tych, które chcą przeczytać lub już czytają i planują kolejne.
Lista tytułów, które napisał Henning Mankell:
1.„Morderca bez twarzy”
2.„Psy z Rygi”
3.„Biała lwica”
4.„Fałszywy trop”
„5. Piąta kobieta”
6.„O krok”
7.„Mężczyzna, który się uśmiechał”
„8. Nim nadejdzie mróz”
9.„Zapora”
10.„Ręka. Ostatnie śledztwo Kurta Wallandera”.
11.„Niespokojny człowiek”
12.„Powrót nauczyciela tańca”
13.„Chińczyk”
14.„Mózg Kennedy’ego”
15„Wallander. Pierwsze śledztwa”
16.„Piramida”
17.„Comedia infantil”

Henning Mankell – rewelacyjne kryminały
W dziełach, które zostały wydane, są różne wątki kryminalne i nie tylko. Losy wspomnianego Kurta Wallandera łączą się w spójną całość. Stanowią jednak osobną zagadkę przez niego rozwiązywaną. W każdym dziele jest coś innego, ciekawszego. Nie ma w nich nudy na ani jednej stronie. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Henning Mankell – dobry styl pisania

Szwedzki pisarz bardzo dobrze radził sobie z pisaniem. Jego dzieła nie nudzą czytelnika. Trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej przeczytanej strony. Nie będzie tak, że nie skończysz czytać, ale zabierzesz się od razu za kolejne z listy do przeczytania. Warto także do nich wracać po jakimś czasie od lektury.

Henning Mankell – cała kolekcja dzieł
Wiele osób w różnych kategoriach wiekowych znajdzie w nich coś dla siebie. Dlatego mogą być świetnym pomysłem na prezent. Twarde i miękkie okładki ładnie się będą prezentowały w biblioteczce każdego, kto je kupi na własność lub w ramach dowolnej okazji. Imieniny, urodziny, święta, Mikołaj, to tylko niektóre dni, w których można podarować komuś kolekcję dzieł Henninga Mankella.

Henning Mankell – cytaty
Zawierają także sporo myśli, cytatów, które można sobie zapisać. W większości dzieł coś się znajdzie. Najwięcej jest na przykład w książce pt. „Comedia infantil”, która nie jest typowym kryminałem. Zaciekawia w bardzo dużym stopniu, jak inne. Autor sprawdził się w pisaniu różnych dzieł. Został zapamiętany przez czytelników jako wybitny pisarz ze Szwecji. Każdy, kto jeszcze nie czytał ani jednej książki Mankella, powinien nadrobić zaległości i przekonać się o jego talencie pisarskim. Zacząć można od dowolnie wybranej lektury. Każda ma w sobie coś interesującego, co zaciekawi wiele osób w różnym wieku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments