Najlepsze koszulki do treningu crossfit

Najlepsze koszulki do treningu crossfit

Promocja i Reklama

Szukasz dobrych koszulek do crossfitu? Sprawdź, czym najlepiej się kierować przy zakupie!

Każdy rodzaj treningu wymaga skompletowania odpowiedniego stroju, zapewniającego komfort. Crossfit jest szczególną dyscypliną sportową angażującą prawie wszystkie grupy mięśni dlatego odpowiedni strój, niekrępujący ruchów, odprowadzający wilgoć jest tutaj bardzo istotny.

Czym jest crossfit?

Powstanie crossfit zawdzięczamy Gregowi Glassmanowi ze Stanów Zjednoczonych, który po opracowaniu treningu wprowadził go w życie podczas treningów kalifornijskiej policji. Wysoka skuteczność tego programu treningowego wpłynęła na wdrożenie go do ćwiczeń marines oraz służb mundurowych. Crossfit staje się coraz bardziej popularny, jego zadziwiające efekty docenia coraz więcej osób.

CrosFit stanowi program treningowy siłowo- kondycyjny, którego celem jest wzrost dziesięciu zdolności siłowych. Dzięki ćwiczeniom crossfit rozwinięciu ulegają mięśnie wraz ze wzrostem ich siły oraz masy po to, by umocnić siłę ruchu mięśni. Ćwiczenia te wykonywane są w sposób ciągły, nie ma tu czasu na przerwę. Dzięki ćwiczeniom crossfit polepszeniu ulega:

  • odporność sercowo- naczyniowo- oddechowa
  • wytrzymałość mięśni
  • szybkość działania
  • siła
  • rozciągliwość
  • zwinność
  • moc
  • koordynacja
  • równowaga
  • precyzja.

Te ogólnousprawniające ćwiczenia poprawiają kondycję w sposób wszechstronny. Do ćwiczeń wykorzystuje się sprzęt sportowy taki jak sztangi, kettle, skrzynie, a wszystko to wykonywane jest w rytm muzyki, najczęściej w towarzystwie wyszkolonego trenera.

Jaki strój do crossfit?

Już na pierwszy trening musimy zaopatrzyć się w odpowiedni strój koszulka, spodnie, sportowe buty, biustonosz sportowy dla kobiet. Strój treningowy powinien być wygodny, nieuwierający, komfortowy. W przypadku kobiet biustonosz sportowy stanowi naprawdę bardzo ważny element przy dyscyplinie tak wymagającej, jak crossfit. Każdy element stroju powinien nie krępować naszych ruchów, dając swobodę.

Koszulki do crossfitu

Koszulki treningowe wykonane są najczęściej z bawełny, tkanin syntetycznych lub z połączenia bawełny i poliestru. Wbrew panującym od wielu lat opinii do treningu wcale nie jest korzystne ubieranie koszulek bawełnianych. Koszulki z tkanin naturalnych nie odprowadzają wilgoci, tylko ją wchłaniają, czyli pozostają wilgotne na długi czas, co nie sprzyja komfortowi podczas treningu. Obecnie zaawansowanie technologiczne obecne także w zakresie tkanin, pozwala na zastosowanie materiałów syntetycznych wytworzonych w sposób sprzyjający odprowadzeniu wilgoci, pozostawiając i naszą skórę i tkaninę koszulki suchą. W przypadku koszulek do tak intensywnego treningu, jakim jest crossfit bardzo ważna jest ilość szwów. Im mniej miejsc łączenia tkanin ze sobą, tym wygodniej będzie nam podczas wykonywania ćwiczeń, ważne też, aby szwy były płaskie. Mniejsza ilość szwów ogranicza ryzyko otarcia. Dobrze, jeżeli koszulka posiada wszyte siateczki pod pachami, ponieważ tam pocimy się najmocniej. Dedykowane koszulki do crossfit posiadają najczęściej wzmocnienie okolic barkowych, mające za zadnie ochronę naszego naskórka przed otarciami od sztangi. Koszulki do crossfit projektowane są przez najlepsze marki odzieży sportowej, dzięki czemu nie musimy wybierać między dobrym wyglądem a jakością koszulki czy jej wygodą. Wybór koszulek do crossfitu jest duży, zróżnicowany kolorystycznie każdy znajdzie model dla siebie po to by wygodnie i komfortowo trenować, ale też przy tym nie rezygnując z dobrego wyglądu.

Strój w przypadku sportów tak interdyscyplinarnych, jakim niewątpliwie jest crossfit, jest bardzo istotny. Ilość mięśni, jaką angażujemy podczas treningu jest ogromna, tak samo duże powinno być nasze skupienie na działaniu. Zaopatrując się w dedykowany do danej dziedziny strój nasza uwaga może być skupiona na treningu, żadne niedogodności nie będą nas rozpraszać i możemy dać z siebie wszystko.

Artykuł powstał dzięki pomocy firmy RCF Performance https://rcfp.pl/

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o