Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała uchwałę o nowych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w ostatnich miejscach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak mówili radni opozycji, ich daniem, projekt uchwały liczył na punktu jedynie pozyskanie dodatkowych środków do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w powierzchni uzdrowiskowej.

Tak, przede każdym, przyczyny podwyżek i poprawek w ustaleniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, wjazd do powierzchni A ma się po prostu nie opłacać, i tym jednym zostanie ograniczony.

Kiedy się zmienią a stawki za wypoczynek w środowiskach parkingowych? W powierzchni uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w powierzchni B – 2,50 zł.

Poprawią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie podzielone na żonę A oraz B. Na mapce poniżej tekstu prezentujemy nowy podział.

Mieszkańcy mają natomiast płacić mało niż myśli nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, jaka tworzy zapewnić im miesięczny abonament we wszelkich dziedzinach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został wyłoniony z kilkoma poprawkami; przede każdym wpisze w działanie z dniem 1 kwietnia kolejnego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego traktuje być płatna w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie można dać w ruchu 7 dni, nie jak wykonywałeś projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments