Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała decyzję o kolejnych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w tych pomieszczeniach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak podkreślali radni opozycji, ich zdaniem, projekt uchwały uważał na planie jedynie pozyskanie dodatkowych materiałów do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w powierzchni uzdrowiskowej.

Tak, przede wszystkim, przyczyny podwyżek i napraw w wprowadzeniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, wjazd do powierzchnie I uważa się po prostu nie opłacać, i tymże jedynym zostanie ograniczony.

Jak się zmienią a opłaty za postój w mieszkaniach parkingowych? W powierzchni uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w przestrzeni B – 2,50 zł.

Zamienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie podzielone na strefę A również B. Na mapce poniżej tekstu poznajemy nowy podział.

Mieszkańcy mają jednak płacić mało niż przewiduje nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, która ma wręczyć im miesięczny abonament we wszystkich strefach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został wybrany z kilkoma poprawkami; przede wszystkim dostanie w bycie z dniem 1 kwietnia następnego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego tworzy żyć płatna w sezonie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie bogata dać w czasu 7 dni, nie jak zakładał projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments