Zwiększ sprzedaż poprzez transmisje na żywo i Stories

Zwiększ sprzedaż poprzez transmisje na żywo i Stories

Warto przeczytać

Kluczowe pytania to: Jak tworzyć ciekawe Stories? Co publikować, aby przyciągnąć subskrybentów, którzy później staną się Twoimi klientami? Co oznacza „rozgrzewka”? i Jak sprzedawać w transmisjach na żywo?

Stories to ważne narzędzie

Stories to narzędzie do utrzymywania kontaktu i interakcji między firmą, a odbiorcami. Niezależnie od branży, w której pracujesz, klient zawsze chce zobaczyć nie tylko Twój produkt, ale także Twoją osobowość: jaką osobą jesteś, jakie są Twoje wartości, jakie są Twoje hobby itp..

Jak zarzucić wędkę, aby przyciągnąć publiczność??

1. Opowiedz o swoim biznesie: narodziny pomysłu, trudności i pierwsze rezultaty. Przypomnij sobie, jak to wszystko się zaczęło i napisz o tym krótkie opowiadania.

2. Zdecyduj, jakie wartości chcesz nadawać: co kochasz i w co wierzysz? Co cię wkurza? Z kim sympatyzujesz? Co motywuje Cię do rozpoczynania każdego dnia z nową energią?

3. Zdefiniuj swoją TA (docelową grupę odbiorców), aby wybrać informacje interesujące dla tych, którzy będą Cię śledzić i kupować od Ciebie.

4. Zaplanuj swoje Stories na kilka dni. Zapisz główne punkty i jeśli to konieczne, znajdź dodatkowe materiały lub rekwizyty.

Główne panujące obecnie trendy w tworzeniu Stories

1. Naturalność: mniej filtrów, masek i innych elementów, które odwracają uwagę od głównego bohatera i przekazu, który chcesz dać swoim subskrybentom.

2. Szczerość: publiczność zawsze wyczuje pretensjonalność; więc jeśli nie masz naturalnego talentu aktorskiego, bądź sobą i mów o tym, co Cię interesuje.

3. Brak sprzedaży bezpośredniej: osoba w końcu przestaje reagować na reklamy, ponieważ reklamy są wszędzie. Reakcja ludzi jest przytłumiona, a mózg zaczyna postrzegać materiały reklamowe jako „biały szum”. W dzisiejszych czasach lepiej sprzedawać „natywnie” poprzez płynne przekształcenie klienta ze statusu „nowego obserwującego” na „jak zapłacić za Twój produkt?”. Na tym polega cała „rozgrzewka”, która sprawia, że ​​klient staje się stałym subskrybentem i wirtualnym przyjacielem.

4. Opowiadanie historii: historie Twojego życia, od „jak spędzasz niedzielny poranek” po historię sukcesu Twojej firmy. Twórz miniseriale, zapisuj dobre przemyślenia na nadchodzące odcinki, intryguj i ujawniaj się widzom z innej perspektywy.

Pomoc promocyjna: platforma SMM

Korzystaj ze specjalnych narzędzi online, aby szybciej i wydajniej zarządzać kilkoma platformami społecznościowymi i komunikatorami, planować posty, edytować zdjęcia, przesyłać zbiorczo itp.

Postoplan to wielojęzyczna platforma do promowania Twojego produktu w Internecie. To nowe dynamiczne narzędzie, które daje ogromne możliwości nawet w wersji startowej (darmowej).

Transmisje na żywo: Jak to działa?

Transmisja na żywo to trzeci etap rozgrzewki. Po tym czasie, ludzie zazwyczaj decydują się na zakup Twojego produktu lub usługi. Najważniejsze w prowadzeniu transmisji na żywo to:

a) Wykazanie się profesjonalizmem, przy jednoczesnym wychodzeniu z „ciemnych zaułków” (jeśli mówimy np. o kursach, to klient powinien zapłacić za kluczowe i najcenniejsze informacje).

b) Przyciąganie klientów własną charyzmą, osobowością, wyglądem…

c) Dzielenie się nowymi informacjami i hackami ułatwiającymi nasze życie.

Boisz się aparatu? Twórz więcej transmisji na żywo. Rób to, czego się boisz, a dopiero wtedy osiągniesz pożądany rezultat. Nie ignoruj planowania, zdefiniuj główne punkty, przećwicz i napraw swoje słabości. Z czasem strach zniknie, a Ty nabierzesz pewności siebie, a tym samym osiągniesz prawdziwy sukces.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments